top of page

Powiatowe Targi Pracy w Otwocku


24 maja (środa) w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Otwocku odbędą się Powiatowe Targi Pracy. Wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach 10:00-13:00.


Według danych opublikowanych przez GUS (2023) stopa bezrobocia w Polsce spada. W styczniu b.r. wynosiła 5,5%. Wynika to z wielu czynników – nie zawsze do końca optymistycznych.


Zapotrzebowanie na pracowników rośnie, a kryzys przeżywają zwłaszcza branże: rzemieślnicza, medyczna, IT, logistyka czy transport. I mimo, że napływ uchodźców z Ukrainy w pewnym stopniu pokrył zapotrzebowanie na pracownika w niektórych sektorach – popyt na elektryków, monterów czy budowlańców nadal rośnie.


Spadek bezrobocia jest, oczywiście, wskaźnikiem pozytywnym. Całkiem dobrze wypadamy pod tym względem na tle innych krajów europejskim. O ostatnim czasie wzrósł mocno wskaźnik inflacji, ale poprawił się również poziom zarobków. Problem polega jednak na dziurze demograficznej, którą coraz trudniej Polakom załatać oraz na tym, że wielu wykwalifikowanych pracowników woli nadal wykonywać dobrze płatne zawody gdzie indziej. Na przykład lekarze.


W obecnym kształcie rzeczywistości wymagania stawiają zatem nie tylko pracodawcy – już od kilku lat mówi się raczej o „rynku pracownika”. A potrzeby szukających pracy znacznie się w ostatnim czasie zmieniły – młody pracownik jest często zainteresowany już nie tylko płacą czy rozwojem kariery, ale również elastycznością czasową, możliwością pracy zdalnej (zwłaszcza po okresie pandemii) itd.


Powiatowe Targi Pracy w Otwocku będą zatem stanowić wspaniałą okazję, aby skonfrontować potrzeby na linii pracodawca-pracownik. W programie między innymi:


-zapoznanie się z ofertami pracy,

-oferta edukacyjna,

-konsultacja dokumentów aplikacyjnych,

-rozmowy ze specjalistami ZUS i Urzędu Skarbowego,

-konsultacje z pracownikami PUP.


Wstęp bezpłatny.

Commentaires


bottom of page