top of page

Prodriver i alkogogle


26 października 2023 w powiecie piaseczyńskim odbyła się kampania "Drogi bez promili na Mazowszu". Akcję zrealizowali przedstawiciele fundacji PRODRIVER wespół z piaseczyńskimi policjantami.


Czym są alkogogle? To okulary, po nałożeniu których możemy uzyskać efekt osoby będącej „pod wpływem”. Jednym słowem – widzimy taki obraz świata, jaki ma przed oczami osoba pijana. To, bez wątpienia, jeden z ciekawszych sposobów, za pomocą którego można uświadomić (nie tylko) kierowcom, ale wszystkim nie widzącym nic złego w „jednym lub dwóch głębszych”, że ich percepcja jednak ulegnie zmianie.


Takie i inne gadżety posiada w swoim asortymencie fundacja PRODRIVE. Organizacja istnieje od 2014 roku i przeprowadza akcje edukowania społeczeństwa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na skalę ogólnopolską. Jej działania nie dotyczą tylko i wyłącznie pijanych kierowców, ale koncentrują się także na innych aspektach prowadzenia auta - na przykład na kwestii prędkości.


Tym razem akcja edukacyjna dotyczyła głównie alkoholu i była skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie oraz Szkoły Podstawowej w Józefosławiu, którzy wzięli udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Zajęcia zostały podzielone na trzy etapy - instruktaż poświęcony tematyce zagrożeń związanych z jazdą "pod wpływem", symulator dachowania oraz instruktaż zapinania pasów bezpieczeństwa, a także udział w laboratorium badań psychotechnicznych (refleksomierz, miernik czasu reakcji) z instruktażem psychologów transportu..

bottom of page