top of page

Projekt Escapetruck


23 października, o godz. 10 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (od strony Al. Jerozolimskich, przed kinem Kinoteka) wystartuje projekt edukacyjny Escapetruck. To innowacyjne przedsięwzięcie, które zwraca uwagę na kwestię handlu ludźmi – w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego. Zdradzamy szczegóły.


Już wkrótce rozpocznie się 2-dniowa edycja nowatorskiego projektu, który zainauguruje ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Daphne Bergsma oraz przedstawiciele miasta oraz Policji i Straży Granicznej, które współpracowały z Ambasadą przy realizacji inicjatywy w Warszawie.


W projekcie "Escapetruck" będzie można brać udział od godz. 10 w poniedziałek, 23 października, do wczesnych godzin popołudniowych we wtorek, 24 października. Uczestnicy poznają prawdziwe historie kobiet, którym udało się wydostać z rąk oprawców, a które wcześniej - padły ofiarą handlu ludźmi. Obowiązuje ograniczenie wiekowe - od 16 lat.


Dlaczego inicjatywa nosi nazwę Escapetruck? Bo na miejscu urządzono tak zwane escape roomy, pozorujące pomieszczenia, w których mogą się znajdować potencjalne ofiary. Zadaniem uczestników zebranych maksymalnie w 6-osobowe grupy będzie - podobnie jak w grze - wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry.


Całą akcja jest pomysłem holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.

bottom of page