top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Rada dzielnicy Ochota przeciwko hali sportowej na Skrze

Podczas poniedziałkowej sesji (19 czerwca 2023r.) radni Ochoty dyskutowali nad propozycją, aby dzielnica poparła budowę przez władze miasta hali sportowej na Skrze. Z taką propozycją wystąpił klub radnych Zawsze z Ochotą, czyli środowisko obecnej burmistrz Doroty Stegienki i wiceburmistrza Grzegorza Wysockiego.

Planowana hala to monumentalne przedsięwzięcie, jej koncepcja zakłada, że miałaby być większa od Torwaru. Torwar mieści 4,8 tys. widzów, a hala na Skrze jest planowana na nawet 6-7 tys. osób. Ma być m.in miejscem treningów dla klubu Legia Kosz. Oprócz meczów koszykówki, mają odbywać się w niej także koncerty oraz inne imprezy kulturalne.

Idei sprzeciwiają się miejscy aktywiści, np. ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Ich zdaniem otwarcie hali spowoduje napływ samochodów, zwiększając tym samym korki w okolicy. Lewicowi społecznicy argumentują również, że tak duża inwestycja to konieczność wycinania drzew oraz degradacji terenu parkowego, jak też znaczny hałas, obniżający komfort życia dla lokalnych mieszkańców. Tego stanowiska bronili podczas poniedziałkowej dyskusji radni z klubu Ochocianie.Ostatecznie pomysł poparcia hali nie znalazł uznania w Radzie Dzielnicy. Zaledwie 6 osób było za stanowiskiem (radni Zawsze z Ochotą), natomiast 6 było przeciwko (społecznicy z grupy Ochocianie oraz radni Nowoczesnej) i 6 się wstrzymało (głównie z klubu PiS). Radni Koalicji Obywatelskiej w ogóle nie wzięli udziału w głosowaniu.

"Brak poparcia Rady Dzielnicy Ochota dla budowy hali na Skrze jest mocnym sygnałem, jak bardzo kontrowersyjna jest ta inwestycja. Liczymy, że władze miasta zgodzą się na konsultacje społeczne w sprawie sposobu zagospodarowania Skry" - przekazali Ochocianie dodając, że na Skrze można połączyć istniejącą zieleń, sport inkluzywny (amatorski i rekreacyjny) ze sportem ekskluzywnym (wyczynowym).

留言


bottom of page