top of page

Rafał Trzaskowski wyrzuca samotne matki na bruk


Wielki skandal w Warszawie! Dom Samotnej Matki przy ulicy Szymanowskiego na warszawskiej Pradze po 30 latach funkcjonowania zostanie zlikwidowany.


15 września wiceprezydent stolicy Aldona Machnowska-Góra podpisała zarządzenie, w efekcie którego lokal ma zostać przekazany miejskiej spółce - Warszawskiemu Centrum Integracji „Integracyjna Warszawa”. Ratusz powoływał się na pewne nieprawidłowości wskazane podczas kontroli ze strony urzędu wojewódzkiego, takie jak remont łazienek. Jednak zamiast wcielić uwagi w życie, władze Warszawy zdecydowały o faktycznym zamknięciu społecznie ważnego ośrodka.


Sprawa jest szczególnie bulwersująca, zważywszy na solenne zapewnienia Rafała Trzaskowskiego z kampanii wyborczej w 2018r., iż będzie walczył o wsparcie osób słabszych i potrzebujących systemowego wsparcia.


Nie jest wiadome czy Dom Samotnej Matki zostanie przeniesiony w inne miejsce (mówi się o Białołęce), czy zupełnie zniknie z życia stolicy.


W tej chwili w ośrodku przebywa sześć kobiet i ośmioro dzieci.


- Część ma już zapewnione lokale komunalne, ale są tam też osoby z bardziej skomplikowaną sytuacją. One prawdopodobnie zostaną wyrzucone na bruk – z troską wypowiada się Karol Szyszko, radny klubu PiS w Radzie Warszawy, reprezentujący Pragę-Północ.


Radni PiS z dzielnicy Praga-Północ złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Dzielnicy Praga-Północ (która zgodnie ze statutem musi odbyć się do 11 października). Samorządowcy opozycyjni wobec prezydenta Warszawy będą domagać się informacji od Rafała Trzaskowskiego i zapewnień, że nikt nie zostanie wyrzucony na bruk.


Radne dzielnicowe Małgorzata Grzegorzewska i Grażyna Szymańczuk (klub PiS) ze wsparciem innych samorządowców i Posła na Sejm RP Pawła Lisieckiego (PiS) zbierają podpisy pod petycją ws. obrony Domu Samotnej Matki. Wszyscy warszawiacy mogą składać swoje podpisy również online (link poniżej).


https://www.petycjeonline.com/stop_likwidacji_domu_samotnej_matki_i_dziecka_na_pradze_ponoc-_petycja

bottom of page