top of page

Raz, dwa, trzy, Warszawiakiem jesteś Ty


Muzea na terenie województwa mazowieckiego po raz trzynasty zapraszają do rodzinnego udziału w wakacyjnej grze, polegającej na odkrywaniu historii Warszawy.


„Raz, dwa, trzy…” to między-muzealna gra, która swój początek zawdzięcza Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku i miała być alternatywną propozycją dla rodzin spędzających wakacje w mieście. Uczestnicy gry zyskali nie tylko szansę na aktywny wypoczynek, zastępujący ewentualne „ślęczenie” przed monitorem bądź wędrówki po centrach handlowych – ale mogli również wcielić się w rolę agentów i detektywów rozwiązujących historyczne łamigłówki. I to w warszawskich muzeach.


Obecnie grę współtworzy aż 31 instytucji z Warszawy, Legionowa, Sulejówka, Pruszkowa, Czerska i Warki - a ostatnio w ramach 13. edycji dołączyło do niej również Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.


Aby wziąć udział w grze należy zarejestrować się na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl. Na uczestników, oprócz ciekawego wyzwania intelektualnego, czekają atrakcyjne nagrody oraz zaproszenie do wielkiego finału.

bottom of page