top of page

"Ręcznie robione opowieści" w Muzeum Mazowieckim


Muzeum Mazowieckie w Płocku i Centrum Sztuki Współczesnej Kunstbanken w Hamar (Norwegia) organizują wystawę prac dziewięciu norweskich artystów w zakresie produkcji artystycznej. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 sierpnia, o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp wolny.


Artyści biorący udział w wystawie należą do czołowych w swojej dziedzinie w Norwegii. Swoje prace zaprezentują: Ragnhild Enge, Inga Blix, Vidar Koksvik, Kari Håkonsen, Kari Mølstad, Torbjørn Kvasbø, Tor Alex Erichsen, Liv Blåvarp i Ingun Kleppan. Będzie można zobaczyć wyroby z ceramiki i szkła, tkaninę, tekstylia oraz biżuterię.


To rzadka okazja, aby zobaczyć norweskie wyroby rzemieślnicze – wystawa, oprócz Muzeum Mazowieckiego w Płocku, zostanie również zaprezentowana w Galerii Ullinsvin w Norwegii.


Jak czytamy na stronie muzeum - „Ręcznie robione opowieści” to część projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawdy o nim” realizowanego przez Muzeum Mazowieckie w Płocku i Centrum Sztuki Współczesnej Kunstbanken w Hamar (Norwegia). Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bottom of page