top of page

Remont alejek w warszawskim zoo


Zakończył się remont alejek w miejskim ogrodzie zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie. Nowe alejki są już dostępne dla zwiedzających.


Warszawskie zoo na Pradze zostało otwarte dla zwiedzających w marcu 1928 roku - ogród otrzymał wówczas obszar o wielkości 12 ha. W składzie kolekcji znajdowało się 475 okazów zwierząt, przekazanych przez „Studium Biologiczne” oraz odkupionych od pana Pągowskiego - właściciela innego zwierzyńca. Po otwarciu zoo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - przez pierwsze dwa tygodnie odwiedziło je ponad 6,5 tysiąca turystów.


Praska placówka nie była pierwszym tego typu obiektem w Warszawie – pierwsze zwierzyńce w Warszawie powstawały przy dworach królewskich – ogromnym fanem zwierząt był, na przykład, król Jan III Sobieski, który posiadał zwierzyniec przy pałacu w Wilanowie.


Do niedawna część mieszczącej się przy ulicy ul. Ratuszowa 1/3 placówki przechodziła remont alejek – w ostatnim czasie na swojej stronie warszawskie zoo poinformowało, że prace remontowe dobiegły końca. Dostępne są już przejścia prowadzące z alei głównej do bażanciarni, pingwinów, alejka przy wolierach z sowami oraz między wielkimi stawami. Nowe eko-ścieżki nie są wyasfaltowane, ale utworzone w pełni z tworzyw ekologicznych.


ZOO otwarte jest codziennie od 9:00 do 18:00 (kwiecień - wrzesień) i 19:00 w soboty i święta (od maja do września).Comentarios


bottom of page