top of page

Rodzinne świętowanie ze świętym Antonim


11 czerwca (niedziela) od godziny 15:00 będzie można poświętować na pikniku rodzinnym, który odbędzie się w II Ogrodzie Jordanowskim (ul. Jana Bytnara "Rudego" 15a). To już III edycja pikniku ze świętym Antonim.


Święty Antoni z Padwy (Ferdynand Bulonne) to jeden z najskuteczniejszych świętych, do których warto się uciekać. Patron ubogich i rzeczy znalezionych pochodził z bogatej lizbońskiej rodziny. Przed ukończeniem 20 roku życia wstąpił do zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna, a w 1219 otrzymał święcenia kapłańskie.


Święty Antoni był zafascynowany zakonem Franciszkanów i postanowił wyruszyć do Maroka, aby ewangelizować muzułmanów. Niestety, jego statek rozbił się u brzegu Sycylii i zakonnik był zmuszony do powrotu do opanowanego przez lichwiarzy Asyżu. Tam rozpoczęła się wielka misja św. Antoniego, który opiekował się biedakami i gromił publicznie grzech lichwy. Miał ogromny dar przemawiania i mówił piękne kazania – dlatego wielu się go obawiało. Można powiedzieć, że uwolnił Asyż spod jarzma lichwiarzy. Zmarł w wieku 36 lat w klasztorze Świętej Marii w Padwie.


Przy okazji niedzielnego wydarzenia warto wspomnieć biografię tego świętego i pamiętać o uciekaniu się do niego w trakcie niepowodzeń.


Tyle „dla ducha”, a w programie, który jest współorganizowany z o. Gerardem Kołatkiem Proboszczem Parafii Matki Bożej Anielskiej znajdzie się również coś „dla ciała”. W programie m.in.:


- Występy Warszawskiej Kapeli z Targówka

- Przedstawienie pt. „Dlaczego ta noc?” - w wykonaniu grupy teatralnej dzieci i młodzieży z Parafii Matki Bożej Anielskiej

- Quizy z nagrodami z udziałem Burmistrza i Proboszcza Parafii

- Przedstawienie pt. „Najważniejsza jest rodzina” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 202 w Warszawie

- Prezentacje i pokazy Młodzieżowego Domu Kultury

- Prezentacje wokalne „Sekcji Nauki Śpiewu i Emisji Głosu”

- Prezentacja utworu na skrzypce „Sekcji Nauki Gry na Skrzypcach”

- Pokaz „Sekcji Samoobrony z elementami Judo i Karate”

- Występ Chóru Mały Kameleon pod kierunkiem Tatiany Trojanowskiej-Raczyńskiej: dwie piosenki z podkładami muzycznymi: „Mama wszystko wie” i „Kolorowe marzenia"

- Koncert Singin’Birds


Źródło:

Piknik Rodzinny ze Świętym Antonim - Mokotów (um.warszawa.pl)

bottom of page