top of page

Rok wielkich inwestycji drogowych

W tym roku kierowcy korzystają z kolejnych nowych dróg. To 80 km tras ekspresowych, natomiast w 2023 ma zostać zrealizowanych 208 km nowych tras.

- Kluczowe oddane inwestycje to S7 po północnej i południowej stronie stolicy oraz S17 na wschodnich obrzeżach Warszawy - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Z końcem sierpnia 2022r. drogowcy oddali do ruchu drugi odcinek południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7. Chodzi o 6,6 km od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola.


- Przed Świętami Bożego Narodzenia zniknęły ostatnie ograniczenia w ruchu na nowym 71-kilometrowym odcinku S7 Napierki - Płońsk. To oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji drogę ekspresową od granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do obwodnicy Płońska w pełnym zakresie i z dopuszczalną prędkością 120 km/h dla pojazdów osobowych – przekazała szczegóły rzeczniczka stołecznego GDDKiA.


Gotowa także jest S17 pomiędzy węzłami Warszawa Wschód i Lubelska.


- Oddanie 2,5 km trasy sprawiło, że kierowcy mają nie tylko łatwiejszy wyjazd w kierunku Lublina i Rzeszowa, ale także korzystają już z 68 km ringu warszawskiego – poinformowała o zaletach dla kierowców Małgorzata Tarnowska.


Poza budową nowych dróg rozbudowywana i remontowana jest istniejąca sieć drogowa. Budowane są również chodniki, sygnalizacja świetlna oraz doświetlane są przejścia dla pieszych. Powstają także nowe mosty (30 mln zł wydane w bieżącym roku). W 2022r. ruszyły również prace budowlane jak i projektowe autostrady A2 na wschód od Warszawy do granicy państwa z Białorusią.


- W 2023 roku będziemy kontynuować realizację 208 km nowych tras. To prawie 170 km tras ekspresowych i ok. 38 km obwodnic. W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku (z perspektywą do 2033 r.) dla ok. 630 km dróg, których szacowany koszt realizacji przekracza 54 mld zł, przygotowywana jest dokumentacja projektowa – zapowiedziała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

bottom of page