top of page

Rozbudowa szpitala z rządowych środków

Szpital powiatowy w Sierpcu jest gruntownie modernizowany, głównie dzięki wsparciu z rządowych programów. Do końca bieżącego roku ma powstać nowa izba przyjęć, zaś w drugiej połowie przyszłego roku mieszkańcy Sierpca i okolic będą mogli korzystać z nowego oddziału i przychodni rehabilitacyjnej.

- Nasz szpital to dzisiaj jeden wielki teren budowy, trwa budowa oddziału rehabilitacji, między budynkami z tyłu za mną i rozpoczęta jest również, remont, modernizacja i rozbudowa izby przyjęć – z dumą opowiadał na konferencji prasowej starosta powiatu sierpeckiego Andrzej Cześnik (Prawo i Sprawiedliwość).


Radości z szerokich inwestycji nie kryje również Robert Makówka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sierpcu, podkreślając, iż najważniejsze jest zadowolenie pacjentów, którzy trafiają do placówki a rozbudowa i unowocześnienie szpitala zdecydowanie temu służą.


W nowym Centrum Rehabilitacji znajdzie się ponad 20 łóżek dla pacjentów hospitalizowanych oraz przychodnia leczenia dziennego.


Inwestycja będzie kosztowała prawie 20 mln zł. 16 mln zł szpital pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład (dokładnie z segmentu: Rządowy Program Inwestycji Strategicznych), ponad 3 mln dołożył powiat sierpecki. Jak przyznał w kontekście tej prospołecznej inwestycji wojewoda mazowieckie Konstanty Radziwiłł, kluczem do pomyślnych zmian w lokalnej przestrzeni jest dobra współpraca władz samorządowych i centralnych.

bottom of page