top of page

Rozkopana Warszawa – tramwaj do Wilanowa


Pod koniec sierpnia 2022r. ruszyły prace budowlane linii tramwajowej do Wilanowa wraz z odnogą prowadzącą na Sielce (w ciągu ulicy Gagarina). Inwestycja, której koszt szacowany jest na blisko 700 mln zł, ma pozwolić na dojazd z Wilanowa do stacji metra Centrum w nie dłużej niż 25 minut.


Budowa spowodowała u progu nowego roku szkolnego ogromne utrudnienia w poruszaniu się w obrębie trzech dzielnic: Wilanowa, Mokotowa, jak też Śródmieścia, gdzie już od stycznia trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą.


Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stara się uspokoić zmęczonych chaosem mieszkańców: "Utrudnienia to kwestia kilku - kilkunastu miesięcy a efektem prac będą wygodne połączenia - do centrum, pracy, szkoły - i bezpieczne, dostępne miasto. Na lata. Dla wszystkich". Obiecuje również, iż w pierwszej połowie 2024r. inwestycja zostanie w pełni ukończona.


Na problemy towarzyszące budowie a istotnie uciążliwe dla warszawiaków wskazuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji a jednocześnie radny Warszawy z klubu PiS Błażej Poboży: „Warszawa jest całkowicie rozkopana. Rafał Trzaskowski buduje w tej chwili tramwaj na Wilanów, do dzielnicy – jak mówią niektórzy – bastionu Platformy Obywatelskiej, co skutkuje tym, że korki są gigantyczne, a mieszkańcy Mokotowa nie mieli (…) ogrzewania i ciepłej wody”.


Rafał Trzaskowski niechybnie liczy, że tuż przed następnymi wyborami samorządowymi, które zapewne odbędą się w kwietniu 2024r. uroczyście przetnie wstęgę oddając do użytku mieszkańcom Wilanowa nową linię tramwajową.

コメント


bottom of page