top of page

Rozpoczęła się akcja ROADPOL Safety Days


W dniach 16-22 września będzie trwała akcja ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania odbywają się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.


"Zero znaczy życie" - to motto wrześniowej kampanii policji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Funkcjonariusze na warszawskich (i nie tylko) drogach będą zwracać szczególną uwagę na wszelkie aspekty dotyczące bezpieczeństwa, czyli - poza kontrolą prędkości czy trzeźwości - na kwestię rozmów telefonicznych podczas jazdy autem bądź podczas przechodzenia przez pasy, nieustąpienie miejsca pieszemu, niezapięcie pasów etc.


ROADPOL Safety Days to, w skrócie, działania państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO, czyli - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.


Akcja jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Comentários


bottom of page