top of page

Rusza budowa metra na Bemowie

Prace na linii metra M2 nabierają tempa. W związku z budową stacji metra Karolin zwężona zostanie ulica Połczyńska. Od jutra, kierowcy – na obu jezdniach – będą mieli do dyspozycji o jeden pas jezdni mniej.
Budowę rozpoczęto jeszcze w lutym. W związku z tym zamknięto ulicę Rayskiego pod którą powstanie stacja metra. Prace trwają również w rejonie pętli autobusowej Os. Górczewska, w pobliżu której znajdzie się podziemny przystanek C03 Lazurowa. Podobnie jest przy skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej, gdzie budowana jest stacja C01 Karolin. Prace wymagają w tamtym rejonie zwężenia jezdni. Możliwość skrętu w lewo w ulicę Lazurową została utrzymana.


Większe zmiany niż dotychczasowe czekają od 14 marca. Od rana zwężone będą obie jezdnie ulicy Połczyńskiej. Wyłączone zostaną skrajne lewe pasy. Na skrzyżowaniu ulicy Sochaczewskiej dostępne będą po dwa pasy ruchu – w obydwu kierunkach. Cały czas kierowcy będą mogli także skręcić w Sochaczewską.

Z utrudnieniami powinni liczyć się także pasażerowie komunikacji miejskiej, ponieważ zawieszona zostanie działalność b przystanku Sochaczewska 02.

Comments


bottom of page