top of page

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie


4 października wystartuje nabór na Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie. Do rekrutacji są zaproszeni studenci w przedziale wiekowym 6-9 lat.


Po wiedzę sięgają coraz młodsi, a sposób jej udostępniania potrafi (bynajmniej) nie odbiegać od formy, którą praktykują dorośli. Jak czytamy na stronie UDW:


„Studia na Uniwersytecie Dziecięcym przełamują bariery świata dorosłych i pozwalają dzieciom wchodzić w role ekspertów i naukowców. Od kilku lat tworzymy przestrzeń, w której dzieci mogą eksperymentować, popełniać błędy i samodzielnie wyciągać wnioski pod okiem profesjonalistów. Dzięki temu uczą się krytycznego myślenia i zdobywają wiedzę, która pozostanie z nimi na lata.”


Biorąc pod uwagę, że uczestnikami wykładów są uczniowie klas 0-III, propozycja brzmi bardzo ciekawie.


Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym są prowadzone raz w miesiącu i – zgodnie z ideą uniwersytecką - dotyczą wielu dziedzin nauki. W poprzednim roku akademickim wachlarz programowy obejmował przekrój tematyczny od warsztatów dotyczących życia zwierząt po archeologię czy tworzenie filmów krótkometrażowych.


Oferta jest adresowana do mieszkańców gminy Wyszków, a zajęcia są prowadzone na terenie miasta bądź okolic. Nauczanie na UDW jest zorganizowane w formie zajęć edukacyjnych, tj. pojedynczych wykładów, warsztatów, pokazów, cykli wykładów lub seminariów lub wycieczek.


Nabór na ten rok akademicki startuje 4 października (jutro) i potrwa cztery dni. Warto pamiętać, że liczy się kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz na stronie: www.wyszkow.pl w sekcji Oświata – Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page