top of page

Ruszyły zapisy do Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej


Sztuka filmowa to chyba jedna z najbardziej ekscytujących dziedzin, jakie mogą przyciągnąć młodych pasjonatów. Jakie nagrody czekają na laureatów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej i do kiedy trwają zapisy?


To już VIII edycja Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych - w szczególności do tych, którzy wykazują zainteresowanie wiedzą o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu.


Na jakie nagrody mogą liczyć najlepsi? W tym roku będą to między innymi - akredytacje na najpopularniejsze festiwale filmowe, ciekawe książki oraz filmy. Nagrodą główną są indeksy na uczelnie wyższe w całym kraju. Do wygrania m.in. studia:


- na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT Łodzi, na kierunku Film i Multimedia lub Aktorstwo Nowych Mediów w Warszawskiej Szkole Filmowej, - na kierunku Filmoznawstwo i kultura mediów na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, - na kierunku Filmoznawstwo i wiedza o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, - na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.


Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 6 listopada br. Organizatorem przedsięwzięcia jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA).

bottom of page