top of page

Ruszył plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 2022 roku

W czwartek 5 stycznia 2023r. od godz. 13 można głosować na Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 2022 roku. Głosowanie potrwa do 29 stycznia, a wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali 2 marca. Do wyboru dla warszawiaków jest 25 świetnych, opromienionych sukcesami kandydatów.

W głosowaniu można oddać jeden głos, nie ma limitu wieku, nie trzeba być zameldowanym w Warszawie. Głosowanie zaczęło się w czwartek, 5 stycznia o godz. 13 i potrwa do 29 stycznia (do godz. 23.59). Zwycięzcą zostanie osoba, która zdobędzie największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.


- Najlepsi sportowcy, rywalizując na największych zawodach, igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata albo Europy gromadzą nas przed telewizorami albo na trybunach. Każdy ich wspaniały wynik to nie tylko chwila radości dla kibiców, ale wielka inspiracja do tego, by podążać ich drogą. Nikt z nas, zwykłych mieszkańców Warszawy nie będzie biegać czy pływać tak szybko jak mistrzowie, ale każdy może zainspirować się, by zmienić swój tryb życia na zdrowszy, bardziej aktywny, a swoje życie - na lepsze – stwierdziła wiceprezydent Warszawy Renata Kazanowska, zachęcając mieszkańców stolicy do typowania swoich faworytów w plebiscycie.


W ostatnich trzech edycjach Plebiscytu w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Warszawy zwyciężali: 2018 - Iga Świątek (tenis ziemny), 2019 - Maciej Mazur (karate shinkyokushin), 2021 - Michał Nalewajek (szermierka na wózkach).


Formularz głosowania w tegorocznej edycji znajduje się na stronie https://sport.um.warszawa.pl/Plebiscyt Można tam też znaleźć sylwetki 25 kandydatek i kandydatów do tego tytułu.

bottom of page