top of page

Rządowe 3 mld zł na inwestycje w Warszawie

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji z warszawskimi posłami PiS Jarosławem Krajewskim oraz Pawłem Lisieckim ogłosił ogromne wsparcie dla Warszawy – 3 mld zł na inwestycje infrastrukturalne.

Szef rządu na początku przypomniał, że przed 2015r. mnóstwo gmin nie otrzymywało żadnych środków z budżetu centralnego na dynamiczny rozwój i szerokie inwestycje.


- Oznaczało to zastój, wyludnienie, wykluczenie. Polska jest jedna i musi rozwijać się możliwie równomiernie – stwierdził Mateusz Morawiecki. – Myślę, że mogę poprosić każdego posła, wszystkich opcji politycznych, by zapytał swoich włodarzy – burmistrzów, wójtów, starostów – czy kiedykolwiek wcześniej było tyle środków rządowych na wsparcie dla inwestycji lokalnych: przedszkoli, szkół, układów drogowych – dodał Prezes Rady Ministrów.


Następnie premier ogłosił najważniejszą wiadomość dla warszawiaków: w najbliższych latach z budżetu centralnego do stolicy trafi dodatkowe 3 mld zł. Na co zostaną przeznaczone?


Wśród priorytetów będą na pewno: sfinansowanie 3 linii metra, rozbudowa Muzeum Powstania Warszawskiego, naprawa i rozbudowa stadionu Skry czy budowa odcinka obwodnicy śródmiejskiej między Pragą Południe a Targówkiem.


- Ta deklaracja Pana Premiera oznacza uruchomienie bezprecedensowych i rekordowych środków rządowych na bezpośrednie wsparcie inwestycji w stolicy. Mówimy o najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych – ocenił poseł Jarosław Krajewski.


Stołeczny parlamentarzysta przypomniał również, że do tej pory Warszawa otrzymała na wszystkie inwestycje infrastrukturalne ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości znaczną kwotę – 342 mln zł.


Pozostaje mieć nadzieję, że prezydent Rafał Trzaskowski będzie zgodnie współpracował z rządem i ogromna pula środków przysłuży się wszystkim mieszkańcom Warszawy i okolic.

bottom of page