top of page
  • Zdjęcie autoraBeM

Sekretarz Generalny Caritas w Warszawie

Jak informuje „Caritas Polska” w Warszawie gościł Alistair Dutton, sekretarz generalny Caritas Internationalis. Podziękował Polakom za ofiarność i pomoc ofiarom wojen.
W Warszawie Sekretarz Generalny spotkał się z pracownikami Caritas Polska i odwiedził Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. „Wszyscy jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni Caritas Polska za niesamowitą pracę, którą wykonujecie w Polsce rok w rok, świadcząc pomoc dla ludzi w swoim kraju. No i oczywiście byliśmy bardzo wzruszeni i wdzięczni za to, że tak ciepło przyjęliście uchodźców z Ukrainy w zeszłym roku. Caritas Polska przywitała ich otwartymi ramionami i od tego czasu nieustannie świadczyła potrzebne im usługi. Dziękuję” - powiedział Alister Dutton.Wcześniej Sekretarz Generalny wziął udział w spotkaniu w Kancelarii Prezydenta RP, w którym uczestniczyli: Piotr Ćwik – zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, Zdzisław Sokal – doradca Prezydenta RP Polski, Hani El-Mahdi – dyrektor regionalny CRS, a także Ireneusz Krause – zastępca dyrektora Caritas Polska. Spotkanie skupiło się wokół obecnej sytuacji i pomocy humanitarnej udzielanej przez Caritas na Ukrainie.


Caritas Internationalis jest konfederacją ponad 160 katolickich organizacji humanitarnych, rozwojowych i społecznych, działających w ponad 200 krajach (oraz terytoriach) na całym świecie.

Comments


bottom of page