top of page

Spacer po Powązkach śladami AK i WiN


Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprasza na zwiedzanie Cmentarza Wojskowego na Powązkach – śladami żołnierzy Wojska Polskiego, AK i WiN-u, które odbędzie się 26 i 27 sierpnia w godzinach 10.00 i 13.00.


Podróż w przeszłość pozwala, niewątpliwie, lepiej zrozumieć teraźniejszość i poczuć "ducha" minionego czasu. Zwłaszcza, że w tym przypadku chodzi o stosunkowo młodą historię.


Podczas spaceru po Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie można poznać historię i zobaczyć m.in. symboliczny grób gen. Augusta Emila „Fieldorfa” oraz groby gen. Stanisława Sosabowskiego, gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka”, gen. Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa”, mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, kwaterę żołnierzy batalionu „Zośka” (groby „Rudego”, „Alka”, „Zośki”).


Ponadto uczestnicy poznają miejsca pochówku wielkich, polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i Józefa Szczepańskiego „Ziutka" oraz asów polskiego lotnictwa.


Spacer zostanie poprowadzony przez p. Elizę Pelc - pracownika Instytutu Pamięci Narodowej i przewodnika muzeum.


Terminy zwiedzania:

26 sierpnia (sobota) godz. 10.00-12.00 oraz 13.00-15.00

27 sierpnia (niedziela) godz. 10.00-12.00 oraz 13.00-15.00


Udział w spacerze jest możliwy tylko po wcześniejszych zapisach w sekretariacie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL:


tel. 22 5479600

Comments


bottom of page