top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Starcie polityczne na konferencji przed siedzibą TVP Info w Warszawie

Rano w poniedziałek 21 sierpnia 2023r. przed gmachem TVP Info konferencję prasową zorganizował lider Agrounii z kilkuosobowym gronem działaczy swojej organizacji. Michał Kołodziejczak występował już jako kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Tematem wystąpienia polityka był komentarz do wypowiedzi sprzed kilku lat, które przypomina Telewizja Publiczna oraz partia rządząca w swoim spocie (Michał Kołodziejczak zaatakował również TVP za emisję spotu PiS). Kandydat do Sejmu nie zaprzeczył konkretnym swoim słowom, ale oskarżył TVP, że brak umieszczania dat oraz szerszego kontekstu przy materiałach archiwalnych to manipulacja i wypaczanie sensu poglądów przewodniczącego Agrounii.- Nikt nie podważa, że sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, silna pozycja w UE to nasza racja stanu - zapewnił Kołodziejczak. - I dlatego jesteśmy dzisiaj razem z Koalicją Obywatelską na listach - dodał. W ten sposób skomentował filmy, na których w 2018r. ostro atakował Unię Europejską, która „zdradziła polskich rolników”, zaś w 2019r. pokazywał środkowy palec przed ambasadą USA, oskarżając Amerykanów o prowokowanie Rosji, z którą, według Michała Kołodziejczaka, powinniśmy prowadzić dialog.

Po pytaniach dziennikarzy, głos zabrał również Oskar Szafarowicz – student prawa i młody polityk Prawa i Sprawiedliwości, który przysłuchiwał się konferencji. Spytał o happeningi Agrounii z 2018r., gdy flaga UE została wytarzana w kapuście, zaś wspólnota europejska oskarżana o oszukiwanie Polaków.

Michał Kołodziejczak, w nerwowej atmosferze, przerwał działaczowi PiS, oskarżył go o manipulację i straszył pozwem sądowym. Kandydat KO na posła wyparł się ataków na Unię Europejską i deptania flagi unijnej. Zalecił również Oskarowi Szafarowiczowi, by nie wychodził poza działalność w mediach społecznościowych, gdzie osiąga znaczne zasięgi i gdzie wykuł swoją popularność.W rozmowie z portalem Mazowieści.pl Oskar Szafarowicz wyjaśnił, dlaczego zadał pytanie przedstawicielowi konkurencyjnej formacji:

- W polityce najważniejsza jest wiarygodność, o czym dużo rozmawiałem na Dożynkach Województwa Łódzkiego z rolnikami, którzy działali wspólnie z Michałem Kołodziejczakiem, lecz dziś poczuli się zdradzeni. Zapytałem konkretnie o antyunijne wystąpienia z rzucaniem na ziemię i rozjeżdżaniem flagi unijnej i oskarżeniami o oszustwa względem Polski ze strony UE. Dziś bowiem lider Agrounii startuje z list formacji wyjątkowo przychylnej wobec wszelkich decyzji z UE, stąd wielu rolników czuje się porzuconych i obłudnie traktowanych przez lata, a jako młody polityk tym bardziej staram się piętnować hipokryzję i polityczne meandrowanie w sprawach poglądów.


Comments


bottom of page