top of page

Święto Policji w Górze Kalwarii


Stosunek Polaków do policji bywa ambiwalentny. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że „mundurowi” na co dzień nie mają łatwo, a podczas dyżurów bywa, że mierzą się z ogromnym ryzykiem. Ci, którzy z niechęcią odnoszą się do „munduru” często zapominają, że człowiek, który bierze ich „w karby prawa” to nieraz mąż lub ojciec, na którego w domu, często w obawie o jego zdrowie, czeka rodzina.


Jeszcze kilkanaście lat temu rekrutacji do szeregów policji była łatwiejsza. Obecnie procedura kwalifikacyjna wcale nie jest prosta – kandydat do policji musi przejść różnego rodzaju testy – test wiedzy, test sprawności fizycznej (plus badania psychologiczne) i finalnie – nie każdy się dostaje.


Powiatowe Święto Policji w Górze Kalwarii jest organizowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie oraz burmistrza miasta i gminy Góra Kalwaria. Uroczysty apel odbędzie się w niedzielę 23 lipca 2023 roku o godzinie 11:30 na ul. 3 Maja w Górze Kalwarii. Po uroczystości, od godziny 12:30 wystartuje piknik rodzinny „Bezpieczne wakacje”.


Z tej okazji mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego będą mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt policyjny, pokaz wyszkolenia psów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz pokaz taktyk i technik interwencji, który przeprowadzą funkcjonariusze Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji.

Comments


bottom of page