top of page

Test aut elektrycznych w Nowym Dworze Mazowieckim


W dniach 26-27 maja w Nowym Dworze Mazowieckim (Tor Modlin – Generała Wiktora Thommée 1B, 05-102) odbędzie się jedno z największych wydarzeń w branży samochodów elektrycznych. To już druga edycja EV Experience, czyli największego testu samochodów elektrycznych.


Mimo, że Polacy jeszcze ciągle nie do końca są przekonani do samochodów elektrycznych, choćby ze względu na trudność z gaszeniem ewentualnego pożaru czy kwestię doładowań – ich sprzedaż w ciągu kilku ostatnich lat wzrosła. Przyczynił się do tego zapewne również „Mój elektryk”, czyli rządowy program dofinansowań do aut elektrycznych. W roku 2022 o dopłatę ubiegało się około 1900 osób fizycznych.


Wydarzenie EV Experiance jest kierowane do wszystkich pasjonatów motoryzacji, a jego głównym celem jest eko-edukacja, prezentacja "elektryków" oraz możliwością ich przetestowania. Uczestnicy będą mieli możliwość „przetestowania” kilkuset pojazdów elektrycznych bądź odbycia jazd próżnych.


Bilet na event kosztuje 39 zł (po ukończeniu 16 roku życia) i obejmuje również inne atrakcje – nie zabraknie food-trucków czy strefy zabaw dla dzieci.


Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, z siedzibą w Warszawie.

Comments


bottom of page