top of page

Trening samoobrony dla kobiet


W ubiegłym tygodniu MON ogłosiło nabór na bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet – zajęcia będą się odbywać w wybrane weekendy. Rejestracja trwa.


Wojna w Ukrainie i rozruchy, które swojego czasu miały miejsce na polskiej granicy z Białorusią spowodowały falę niepokoju wśród Polaków. Tuż po rozpoczęciu agresji Rosji na Ukrainę Polacy masowo zapisywali się na strzelnicę lub brali udział w kursach samoobrony.


12 maja Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych ogłosiło na stronie zapisy na bezpłatne szkolenia w zakresie samoobrony, które będą prowadzone przez wyszkolonych, doświadczonych żołnierzy. Treningi są adresowane do pełnoletnich kobiet i będą się odbywać w wielu miastach na terenie całej Polski.


Celem projektu jest budowanie pewności siebie kobiet w sytuacjach zagrożenia – panie, które odbędą szkolenie będą potrafiły zareagować odpowiednio w przypadku zastosowania wobec nich przemocy fizycznej i zapoznają się z techniką walki wręcz. Będą również umiały, w razie konieczności, udzielić pierwszej pomocy.


Szkolenie kończy się certyfikatem i stanowi również swoistą promocję dla jednostek wojskowych, ponieważ przy okazji odbywających się treningów wszystkie osoby zainteresowane będą mogły odwiedzić lokalne punkty wojskowe i na temat rekrutacji do Sił Zbrojnych.


Szkolenia będą się odbywać w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia.


Więcej na temat harmonogramu szkoleń można znaleźć pod poniższym linkiem:

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi - Ministerstwo Obrony Narodowej - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

bottom of page