top of page
  • OK

Trwa impas w sprawie mieszkań zakładowych. PiS apeluje do Trzaskowskiego.

Przed rozpoczęciem sesji Radni m. st. Warszawy z Klubu PiS zorganizowali konferencję prasową. Jednym z wiodących tematów konferencji była kwestia umożliwienia przez Ratusz mieszkańcom dokonania wykupu mieszkań zakładowych.


W sprawie glos zabrał Wiktor Klimiuk:

- Dzisiaj przygotowaliśmy stanowisko, w którym wzywamy pana prezydenta do dotrzymania słowa, bo to, że wykup tych mieszkań z pewną bonifikatą jest słuszny, sprawiedliwy i potrzebny nikt nie ma wątpliwości - ani my, ani inne partie, ani nawet Koalicja Obywatelska – powiedział radny PiS.


Przemawia radny Wiktor Klimiuk.

– Chodzi teraz tylko o spełnienie obietnicy – pan prezydent obiecał, dzisiaj mówimy: sprawdzamy. Pozwólmy tym ludziom wykupić te lokale i odzyskać te pieniądze, które w nie włożyli – podkreślił radny PiS Wiktor Klimiuk.


PiS apeluję do Rafała Trzaskowskiego o podjęcie działań i umożliwienie lokatorom mieszkań zakładowych ich wykup z bonifikatą. Radni wskazali, że do budowy tych mieszkań miasto się nie dokładało, a dziś na mocy różnych przekształceń jest ich właścicielem i włączyło je do zasobów komunalnych.


W Warszawie problem brak możliwości wykupu mieszkań zakładowych z bonifikatą narasta. Echem odbija się sprawa dwóch dziesięciopiętrowych blokach przy ul. Świętosławskiego i Van Gogha na osiedlu Tarchomin mieszka ok. 600 osób, którego mieszkańcy od 20 lat walczą o możliwość wykupu mieszkań. Bloki te jeszcze w latach 80. i 90. XX wieku budowała państwowa Dyrekcja Budowy Wodociągu Północnego i Oczyszczania Ścieków m. st. Warszawy. W 1991 r. przy zawieraniu umów najmu pracownicy, którzy dostali tam mieszkania, wpłacili kaucję w wysokości stanowiącej wielokrotność wysokości czynszu najmu. Ponadto każdy z najemców do 1994 r. wpłacał pieniądze na Zakładowy Fundusz Mieszkaniowy.


Wielu mieszkańców jest już zrezygnowana przedłużającą się niepewnością.

Comments


bottom of page