top of page

TweetUp w Kancelarii Premiera

W czwartkowe popołudnie 19 stycznia 2023r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się niecodzienne wydarzenie – „TweetUpKPRM”. To powrót do podobnej formuły z czasów sprzed pandemii COVID-19.

W Sali im. Anny Walentynowicz zgromadziło się kilkadziesiąt osób – politycy (w tym ministrowie w KPRM jak Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek), dziennikarze, eksparci z różnych dziedzin i inne popularne w mediach społecznościowych osoby. Na początku wydarzenia głos zabrał Premier Mateusz Morawiecki, który dzień wcześniej uczestniczył jeszcze w Światowym Forum Ekonomicznym Davos. Następnie przez pół godziny szef rządu odpowiadał na pytania zadawane publicznie na sali. Dopiero później rozpoczęła się najważniejsza i najciekawsza zarazem część spotkania – Mateusz Morawiecki bezpośrednio rozmawiał przy rozstawionych na sali stolikach ze zgromadzonymi liderami opinii publicznej. Stanowiło to gratkę zwłaszcza dla dziennikarzy, którzy w bardziej swobodnej niż zazwyczaj atmosferze mogli uzyskać informacje z pierwszej ręki, jak też dowiedzieć się o zakulisowych szczegółach publicznie dyskutowanych kwestii politycznych, gospodarczych czy społecznych.


Widzę w zachodnim świecie zmniejszenie zainteresowania tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Zachód jest zmęczony – ze smutkiem skonstatował Prezes Rady Ministrów, dodając iż Polska wraz z USA czy Wielką Brytanią mobilizują Niemców do zgody na przekazanie czołgów Leopard (niemieckiej produkcji) walczącej Ukrainie.


Podobne wydarzenia w poszczególnych ministerstwach będą się zapewne odbywały w kolejnych miesiącach.

bottom of page