top of page

Tysiące zgłoszeń na szkolenie dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej


Według informacji udostępnionych przez MON, w tym roku szkoleniem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jest zainteresowanych ponad 7 tysięcy osób. Od czasu wejścia w życie ustawy o obronie Ojczyzny niemal 57 tysięcy żołnierzy przeszło przez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową.


Od czasu ekspansji Rosji na Ukrainę, zainteresowanie militariami oraz szkoleniami wojskowymi znacznie wzrosło. Liczniejsze stały się również w przeciągu ostatnich kilku lat kluby strzeleckie.


W piątek 27 października br. przed Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej odbyło się spotkanie z żołnierzami i pracownikami wojska Wojskowych Centrów Rekrutacji, odpowiedzialnymi za promocję i popularyzację służby w Wojsku Polskim. W wydarzeniu wziął także udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.


„Dziękuję za państwa wysiłki, za państwa działania, które zaowocowały tym, że Wojsko Polskie liczy dziś ponad 187 tysięcy żołnierzy. Od czasu wejścia w życie ustawy o obronie Ojczyny niemal 57 tysięcy żołnierzy przeszło przez dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, dokładnie 49 924 żołnierzy(...)" – skomentował.


Podczas uroczystości szef MON wręczył żołnierzom i pracownikom WCR pamiątkowe ryngrafy.

Comments


bottom of page