top of page

Utrudnienia komunikacyjne na Bemowie. Sprawdź objazdy.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy linii metra M2 na Bemowie. Dziś budowa przyszłej stacji Chrzanów przeniesie się bliżej ulicy Szeligowskiej. Z kolei dwa dni później rozpoczną się pierwsze prace, które będą się wiązać ze zwężeniem ulicy Górczewskiej przy budowanej stacji metra Lazurowa.W środę, 29 marca, ok. godz. 9:00, zgodnie z zapowiedziami, ulica Rayskiego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Szeligowskiej do budynku nr 7. Mieszkańcy budynku nr 11 wjadą do garażu przez tymczasowy dojazd. Z kolei wyjazd z garażu budynku nr 7 będzie dozwolony wyłącznie w prawo – w stronę Batalionów Chłopskich. Objazd tego odcinka prowadzi tak jak poprzednio – z ul. Szeligowskiej na Batalionów Chłopskich i odwrotnie – przez ul. Lazurową.

Utrzymana została także zmieniona trasa autobusów linii 249. Z ulicy Człuchowskiej przez Lazurową dojeżdżają one do ul. Batalionów Chłopskich i Coopera. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez cały czas budowy stacji metra Chrzanów.


Dwa dni później, rozpoczną się roboty na jezdni w okolicy obecnej pętli autobusowej Osiedle Górczewska i potrwają dwa tygodnie. Są one związane z budową stacji Lazurowa.

Na ul. Górczewskiej w stronę ul. Powstańców Śląskich utrudnienia wystąpią w dwóch miejscach:

1) Pomiędzy zjazdem na stację paliw a wyjazdem z pętli autobusowej. Zostanie tam wygrodzony trawnik wzdłuż prawego pasa. Kierowcy powinni uważać na ustawione wygrodzenia. Dostępne będą nadal dwa pasy ruchu – po 3,5 metry szerokości każdy. Na terenie zielonym powstanie pas dla autobusów, skręcających na pętlę.

2) Pomiędzy wjazdem na pętlę autobusową a wyjazdem z pętli tramwajowej (przejazdem przez tory tramwajowe). Tu wyłączony z ruchu zostanie lewy pas. Na tym odcinku dostępny będzie jeden pas ruchu i buspas.


Na drugiej jezdni ul. Górczewskiej – prowadzącej w stronę ul. Lazurowej – prace będą toczyły się na tej samej wysokości. Na początku pasa wydzielonego do zjazdu autobusów na pętlę, wygrodzony zostanie fragment o długości ok. 50 metrów. Pojazdy WTP będą musiały w tym miejscu zjechać na sąsiedni pas, aby następnie powrócić na swój lewoskręt. Prace na torowisku tramwajowym będą prowadzone nocami, tak aby nie miały wpływu na kursowanie tramwajów.

bottom of page