top of page

V Ciechanowskie Senioralia


Obchodzony w październiku Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Europejski Dzień Seniora jest świetną okazją do poświętowania. W tym roku Ciechanów przystępuje do akcji z pompą i włącza się do obchodów „miesiąca seniorów”.


Czym są Senioralia? Analogicznie do "Juwenaliów" - to imprezy i wydarzenia, które mogą zainteresować grupę docelową. W tym roku uczestnicy ciechanowskiego eventu będą mogli skorzystać z badań i porad dotyczących zdrowia, wziąć udział w pokazie mody oraz wspólnie pobawić się na potańcówce. Bezpłatnie.


Inauguracja imprezy odbędzie się o godz. 16.00 - zdarzenie uświetnią, m.in. Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Warsaw String Quartet. Na scenie zaprezentują się także "lokalsi". W programie również występy Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Nowe Legato i tancerzy, oraz reprezentantów „młodszego” pokolenia - Nataszy Pepłowskiej i Mateusza Sadowskiego.


Część medyczno-edukacyjna rozpocznie się o godz. 13.00 - seniorzy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania poziomu cholesterolu, cukru we krwi, pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu kwasu moczowego we krwi, pomiaru szczytowego przepływu wydechowego (PEF) cytologii, czy badań pod kątem raka prostaty. Dodatkowo, dla zainteresowanych, którzy ukończyli 60 rok życia organizatorzy przewidzieli możliwość wyrobienia sobie na miejscu karty seniora.


bottom of page