top of page

W Niedzielę Papieską w stolicy Narodowy Marsz Papieski

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Papieża Polaka, ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Papieski. W jego organizację zaangażowanych jest wiele ruchów i środowisk m.in. Centrum Życia i Rodziny.

- Ten marsz ma być taką wymierną odpowiedzą na różnego rodzaju ataki, a przede wszystkim takim jasnym punktem przypominającym, jakie jest nauczanie papieża, jakie jest dziedzictwo, jaka jest spuścizna Jan Pawła II - stwierdził Paweł Ozdoba z Centrum Życia i Rodziny.
Wydarzenie zatem z jednej strony ma wyrażać niezgodę na atak na dobre imię i dziedzictwo św. Jana Pawła II, jakiego dopuściła się opozycja i część mediów, z drugiej zaś to chęć przypomnienia pięknego dorobku duchowego i intelektualnego Papieża Polaka.

- Boli mnie to jak widzę, co się dzieje z naszym dziedzictwem. I jestem babcią, z kolei boli mnie to jak trudno przekazywać różne wartości młodemu pokoleniu i to jak jesteśmy podzielni. A osoba Jana Pawła II jest takim zwornikiem. Jeżeli nie on to kto? – takie pytanie retoryczne stawia Małgorzata Żaryn, inicjatorka marszu.


Marsz papieski odbędzie się w Niedziele Palmową. Zbiórka o godz. 11:00 na rondzie Dmowskiego. - Przejdziemy ulicami Marszałkowską i Królewską, potem przez plac Piłsudskiego. Będą delegacje, które będą składały w ważnych dla Jan Pawła II miejscach kwiaty, czyli przy krzyżu papieskim, Placu Piłsudskiego, przy kościele św. Anny, przy pomniku kardynała Wyszyńskiego - dodała Barbara Konarska, organizatorka marszu.


Marsz zakończy się mszą świętą w katedrze św. Jana.

bottom of page