top of page

W sobotę Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej


29 kwietnia (najbliższa sobota) na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku weźmie w nich udział 36 drużyn z 32 miejscowości z całej Polski.


"Nigdy nie przestawaj marzyć i nigdy się nie poddawaj", powiedział Robert Lewandowski. To motto wpisuje się idealnie w ideę odbywającej się co roku od ponad dekady imprezy startowej dla podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Bo, gdy rośnie duch walki – rośnie także nadzieja na wspaniałą przyszłość.


Mistrzostwa są organizowane przez stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial". Najlepsi zawodnicy mają szansę na udział w Mistrzostwach Świata bądź w innych międzynarodowych turniejach. Z najlepszymi zmierzą się również gwiazdy polskiego sportu. Jak donosi TVP Sport – w tym roku swój udział w mistrzostwach zadeklarowali m.in. Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Marek Jóźwiak.


Sponsorem głównym wydarzenia jest, tradycyjnie, sieć sklepów Biedronka.


Patroni honorowi: Minister Sportu i Turystyki; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Polski Związek Piłki Nożnej.

bottom of page