top of page

Warszawa inwestycyjnym rajem?

"Trudniejsza sytuacja gospodarcza na europejskich rynkach nie wszystkich napawa pesymizmem" – taka konkluzja wypływa z raportu CBRE "European Investor Intentions Survey

2023". Według badania, połowa inwestorów z rynku nieruchomości spodziewa się, że ich aktywność zakupowa i sprzedażowa wzrośnie w 2023 roku lub pozostanie na tym samym poziomie co rok wcześniej.


Jak wygląda ranking najbardziej atrakcyjnych do lokowania kapitału i stawiania nowych nieruchomości miast w Europie? Przoduje wyraźnie Londyn. W 2023 roku miasto może spodziewać się znacznie większego zainteresowania inwestorów niż inne główne europejskie miasta. Duży wzrost zainteresowania zanotowały postrzegane nie tylko jako kuszące swymi walorami kulturowymi, klimatycznymi bądź społecznymi, ale także dużym poczuciem bezpieczeństwa miasta Europy Południowej i Zachodniej jak Madryt, Lizbona i Barcelona. W pierwszej czwórce, za wiodącym prym Londynem, ulokowały się kolejno Paryż, Amsterdam i Berlin.


Warszawa zajęła wysokie – 9 miejsce, najwyższe z grona aglomeracji Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo lekkiego obniżenia koniunktury z uwagi na światowy kryzys energetyczny i finansowy, stolica Polski przyciąga inwestorów z zagranicy, jak również stanowi wciąż główny kierunek zainteresowań polskich deweloperów. Spowolnienia tempa powstawania nowych mieszkań w Warszawie nie należy się zatem spodziewać.

bottom of page