top of page

Warszawa miastem wolności?

Nie milkną echa głośnej afery związanej z Rafałem Trzaskowskim oraz udziałem Warszawy w programie C40. Dzisiaj Radni PiS i SP ze stołecznego Targówka złożyli projekt stanowiska rady dzielnicy sprzeciwiający się narzucaniu ograniczeń w spożyciu mięsa i nabiału."W związku z głosami mieszkańców przygotowałem w imieniu klubu radnych PiS projekt stanowiska sprzeciwiający się celom zawartym w raporcie C40 Cities" - powiedział radny Solidarnej Polski Cezary Wąsik.


"Nie możemy zgadzać się na ideologiczne pomysły, które po zapowiedziach szybko mogą stać się faktem. Zakaz wjazdu samochodów do centrum, za kilka lat zakaz sprzedaży aut spalinowych to tylko przykłady. Chcemy, aby mieszkańcy mieli wybór nie nakaz. Rafał Trzaskowski niech zajmie się wymianą kopciuchów i sadzeniem drzew które obiecał, a nie wyznaczaniem limitów kto, ile i co może zjeść, czy ile razy lecieć na wakacje" - dodał.

W projekcie stanowiska znajduje się stwierdzenie: "Rada Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy stanowczo sprzeciwia się sygnowaniu przez m.st. Warszawa raportu C40 Cities rekomendującego wprowadzenie szeregu ograniczeń dla obywateli w postaci ustanowienia limitów dotyczących zakupu ubrań, spożycia nabiału i mięsa oraz liczby odbywanych podróży drogą lotniczą".


"Rada Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy jednocześnie krytycznie odnosi się do faktu podejmowania przez m.st. Warszawa inicjatyw wyznaczających kierunek rozwoju samorządu bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami oraz Radami dzielnic" - czytamy.

Czy to dopiero początek medialnego szumu związanego z ekologiczną wizją Warszaw

bottom of page