top of page

Warszawa włączy się w dystrybucję węgla 

Mimo początkowych obiekcji i krytycznych słów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, stolica włączy się w proces dystrybucji węgla. Zgodnie z rządową ustawą węgiel będzie można sprzedawać mieszkańcom po maksymalnie 2 tys. zł za tonę (samorządy będą kupować węgiel w cenie 1,5 tys. zł za tonę).

Dystrybucja „czarnego złota” będzie prowadzona w dwóch miejscach, na składach przy ul. Mortkowicza na Ursynowie i przy ul. Kampinoskiej na Bielanach.


Miejska spółka (Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania) będzie odpowiedzialna za odbiór węgla od spółki państwowej wskazanej przez Ministra Aktywów Państwowych, przetransportowanie węgla na place składowe, magazynowanie na swoim terenie oraz sprzedaż mieszkańcom, zarówno z miejsca składowania, jak i z możliwością dowozu bezpośrednio do mieszkańca – poinformował warszawski ratusz.


Warszawiacy zainteresowani kupnem węgla od miasta mogą składać wnioski w urzędach dzielnic. Termin upływa 15 kwietnia przyszłego roku. Towar będzie można odebrać po przedstawieniu zaakceptowanego wniosku.

Comments


bottom of page