top of page

Warszawa wśród 100 najlepszych miast świata

Renomowana firma konsultingowa Resonance Consultancy przygotowała raport "World’s Best Cities", wyróżniając 100 najlepszych miast do życia na świecie. Uwzględniano aglomeracje powyżej 1 miliona mieszkańców. Aby wybrać najlepsze, pod uwagę brane były takie kryteria, jak: bezpieczeństwo, poziom zatrudnienia i dostępność ofert pracy, sytuacja gospodarcza, infrastruktura, zaplecze kulturalne, kulinarne oraz atrakcje turystyczne.

Z przedstawionego zestawienia wynika, że na tytuł najlepszego miasta na świecie w 2022r. zasłużył sobie Londyn, który na podium wyprzedził kolejno Paryż i Nowy Jork. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Tokio, Dubaj, Barcelona, Rzym, Madryt, Singapur i Amsterdam.


Stolica Polski także znalazła się w rankingu – Warszawa uplasowała się na 38 miejscu. Stosunkowo wysoką pozycję Warszawa zawdzięcza, np. licznym atrakcjom turystycznym, doskonałemu zapleczu kulinarnemu, stałemu rozwojowi infrastruktury, i, na co zwrócili uwagę analitycy, doskonale wykształconym mieszkańcom.


Autorzy zestawienia przyznali też honorowy tytuł najlepszego miasta na świecie bohaterskiemu Kijowowi.


- Historyczna stolica Ukrainy, podobnie jak reszta Ukrainy, jest miejscem niewyczerpanej odwagi w obliczu codziennych tragedii" – zapisano w podsumowaniu rankingu.


Miejsce Warszawy w pierwszej 40 przyjaznych miast budzi zadowolenie, ale powinno motywować zarówno lokalne władze, jak też wszystkich warszawiaków do dalszego rozwoju i poprawy jakości życia, byśmy pięli się w górę rankingów i czuli satysfakcję z zamieszkiwania stolicy Polski.

Comments


bottom of page