top of page

Warszawiacy otrzymują już węgiel z rządowego programu

Warszawa, po pewnym wahaniu, przystąpiła do rządowego programu dystrybucji węgla dla mieszkańców. Procesem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Surowiec trafia do mieszkańców w maksymalnej dopuszczalnej w ustawie cenie 2000 zł za tonę.

- Na tę chwilę mamy w naszej bazie przy Mortkowicza na Ursynowie nieco ponad 100 ton węgla. Tyle na teraz do nas dotarło. Oczywiście czekamy na więcej. Złożonych wniosków jest około 500 z Warszawy, więc czekamy na więcej tego węgla. Dla nas bardzo pozytywną informacją jest to, że już zaczęliśmy tę właściwą dystrybucję do mieszkańców. Węgiel już do mieszkańców trafia - stwierdził Jakub Turowicz, rzecznik warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.


Na ten moment, w przedświątecznym tygodniu działa tylko dystrybucja z punktu na Ursynowie. Drugi - na Młocinach przy Kampinoskiej - czeka na kolejne dostawy.


Ostatecznie dzięki współpracy rządu, samorządu i państwowych spółek energetycznych, warszawiacy nie zostaną na zimę w zimnych mieszkaniach bez ogrzewania.

bottom of page