top of page

Wiadukt mostu Poniatowskiego zostanie wyremontowany.

Zaktualizowano: 29 mar 2023

Wiadukt mostu Poniatowskiego zostanie wyremontowany. Prace rozpoczęły się we wtorek i potrwają dwa lata. Mimo robót most, jak i ul. Kruczkowskiego, będą przejezdne.
Prace prowadzone będą na całym wiadukcie, czyli odcinek od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. W ramach remontu odnowione zostaną elementy betonowych i kamiennych oraz murów oporowych. Odtworzone zostanie także zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów obiektu.


W planach zawartych jest również wyremontowanie klatki schodowej i przejścia pod Al. Jerozolimskimi po zachodniej stronie mostu. Miejsce te łączą dwa przystanki tramwajowe.


Zmiany w ruchu

Zamknięte zostaną fragmenty al. 3 Maja po zachodniej stronie Kruczkowskiego. Na jezdni północnej przestanie funkcjonować chodnik i zatoki postojowe. Nieprzejezdna będzie południowa jezdnia, jak i usytuowany przy niej chodnik. Obu kierunków drogi dotyczyć będzie zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach postojowych oraz pod wiaduktem.

Remont planowany jest na dwa lata. Przedstawiona powyżej organizacja ruchu będzie prawdopodonie obowiązywać przez niemal cały czas trwania prac.

Więcej o remoncie wiaduktu na stronie zdm.waw.pl.

bottom of page