top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Wiceburmistrz Pragi-Południe zatrzymany przez CBA

We wtorek 11 lipca 2023r. rano do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie wkroczyli funkcjonariusze CBA. Zatrzymali łącznie cztery osoby, w tych dwóch urzędników: wiceburmistrza dzielnicy Adama C. oraz naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa Jacka G.

- Potwierdzam, że CBA dokonuje w Urzędzie Dzielnicy czynności służbowych na polecenie prokuratury. Deklarujemy pełną współpracę w tym zakresie – tłumaczył na bieżąco Andrzej Opala, rzecznik praskiego urzędu.Zatrzymany zastępca burmistrza został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie miał usłyszeć zarzuty dot. przestępstw korupcyjnych. Prokuratura nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu po przesłuchaniu.

Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymania dotyczą najprawdopodobniej przekazywania gruntów deweloperom w latach 2018-2020.

- To jest kolejna tego typu sprawa w Warszawie. Jako klub radnych po konsultacji z pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie posłem Jarosławem Krajewskim zażądamy zwołania sesji nadzwyczajnej Rady Dzielnicy – oznajmił radny PiS Marek Borkowski.

Kim jest zatrzymany Adam C. Obecnie jako wiceburmistrz zajmuje się w dzielnicowym ratuszu architekturą i budownictwem, gospodarką lokalami mieszkalnymi i użytkowymi oraz zamówieniami publicznymi. Politycznie związany jest z lewicą, był radnym SLD w dzielnicy, w 2010r. zaś szefem sztabu kandydata SLD na prezydenta Warszawy Wojciecha Olejniczaka.

bottom of page