top of page

Wielka modernizacja kolei 

Gigantyczna przebudowa stacji Warszawa Zachodnia wchodzi w kolejny etap, a tym samym ograniczeniu ulegnie kursowanie pociągów Kolei Mazowieckich.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia to jedna z największych inwestycji PKP - Polskich Linii Kolejowych będąca częścią zadania „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia”, na które przeznaczono 2 mld zł. Stacja w nowej odsłonie to m.in. zadaszone perony, ruchome schody, windy, system dynamicznej informacji oraz szerokie przejścia, a także łatwiejsze łączenie podróży w aglomeracji oraz dalekobieżnych z komunikacją miejską.


W poniedziałek 28 listopada 2022r. ruszył kolejny etap prac. Przebudowa systemu sterowania ruchem spowoduje czasowe ograniczenia funkcjonowania Kolei Mazowieckich (linia R1 na trasie Warszawa-Skierniewice), jak też szczególnie na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie przewoźnika: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozklady-jazdy.


W ostatnich latach kolej w całej Polsce przechodzi ogromną modernizację, korzystając z wielomiliardowego programu infrastrukturalnego przygotowanego przez rząd.

bottom of page