top of page

Wirtualne Laboratoria Przyszłości


To program Ministerstwa Edukacji i Nauki utworzony we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego celem jest zagwarantowanie szkołom dostępu do najnowocześniejszego oprogramowania oraz profesjonalnego sprzętu.


Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Aby modernizacja była jak najefektywniejsza, MEiN zachęca dyrektorów szkół do wypełnienia ankiety, dotyczącej stanu infrastruktury informatycznej, przygotowaną przez Instytut Badań Edukacyjnych.


Ankiety umożliwią odpowiednie dobranie sprzętu i software’u - pozwolą wprowadzić do szkół naukę obsługi oprogramowania naukowo-technicznego oraz udostępniać placówkom komputery o dużej mocy obliczeniowej w chmurze. Ankieta jest dostępna na stronie MEiN i potrwa do 25 sierpnia 2023 roku.


W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych.

bottom of page