top of page

Wizyta Wołodymira Zełeńskiego w Warszawie

W środę 5 kwietnia 2023r. na zaproszenie Prezydenta RP naszą stolicę odwiedzi prezydent Ukrainy Wołodymir Zełeński.
Lider wolnej i niepodległej Ukrainy będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą o bezpieczeństwie, polityce i kwestiach historycznych oraz o współpracy gospodarczej i rolnictwie, w tym o transporcie ukraińskiego zboża przez Polskę. W nieoficjalnych planach figurują też plany spotkań z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz Marszałek Sejmu Elżbietą Witek, brak natomiast rozmowy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.


Po oficjalnych rozmowach odbędzie się na dziedzińcu Zamku Królewskiego spotkanie Wołodymira Zełeńskiego z Polakami oraz Ukraińcami przebywającymi w naszym kraju.


- Prezydent Zełenski chce powiedzieć do Polaków kilka słów w kontekście tego, co wydarzyło się w ostatnim roku: jak Polacy pomagają Ukrainie, uchodźcom na granicy, czy przyjmując ich do swoich domów. Każdy będzie mógł przyjść na plac Zamkowy w środę po południu i każdy będzie mógł zobaczyć na telebimach transmisję z tego spotkania – przekazał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.


Czy wizyta i przemówienie prezydenta naszego południowo-wschodniego sąsiada zapisze się w historii i wzmocni relacje polsko-ukraińskie? Dowiemy się już w środę popołudniu.

bottom of page