top of page

Wkrótce CodeWeek 2023


47 dni dzieli entuzjastów programowania i kompetencji cyfrowych od Europejskiego Tygodnia Kodowania, który rozpocznie się 7 - a zakończy 22 października 2023. Czym jest CodeWeek?


CodeWeek to inicjatywa, której celem jest promocja trendu programowania. Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Każdy, kto chce promować twórcze myślenie w tym zakresie bądź ma pomysł, w jaki sposób opowiedzieć o programowaniu innym.


Nie od dziś wiadomo, że świat zmierza ku cyfryzacji na masową skalę – dlatego umiejętność programowania lub choćby znajomość podstaw to obecnie, w przypadku wielu niezwiązanych pozornie z IT zawodów, atut, a w niedalekiej przyszłości – być może konieczność na rynku pracy.


Jak czytamy na stroni codeweek.eu – w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania każdy może zorganizować własne wydarzenie lub wziąć udział w różnych aktywnościach. Wystarczy wybrać temat i grupę odbiorców, a następnie dodać swoją aktywność do mapy; można także wyszukać wydarzenia odbywające się w pobliżu. Warto również promować ideę CodeWeek’u i „podawać” ją dalej za pośrednictwem mediów społecznościowych.


W poprzednich edycjach Polska była w czołówce w porównaniu z innymi krajami europejskimi jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – miniony rok to prawie 14 tysięcy wydarzeń. Czy w tym roku fani programowania w Polsce okażą się równie aktywni? Dowiemy się w najbliższych tygodniach.

bottom of page