top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Wschodnie Mazowsze z rządowymi dotacjami

Rząd rozstrzygnął 6 edycję Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, tym razem skierowaną do gmin, w których niegdyś funkcjonowały PGRy. To obszary szczególnie doświadczone w okresie transformacji ustrojowej i „terapii szokowej” Leszka Balcerowicza. Od kilku lat rządzący kierują większe środki do tych terenów, wyrównując dawne krzywdy społeczne.

W poniedziałek 25 września 2023r. symboliczne promesy otrzymali samorządowcy z subregionu siedleckiego na wschodnim Mazowszu.

- Rozdysponowano w Polsce 4,5 mld zł, to jest ogromna kwota, która trafi do małych gmin, małych miejscowości tam, gdzie były PGR-y, a gdzie potrzeby inwestycyjne są ciągle bardzo duże – stwierdziła senator Maria Koc z PiS.

- Gdzie było zaniedbanie bardzo duże i w okresie bardzo wielu lat te społeczności były pomijane w dostępie do środków i teraz te gminy gdzie były PGR-y dostaną te środki – tłumaczył poseł PiS Krzysztof Tchórzewski.

Nowa edycja programu rządowego to szereg lokalnych inwestycji drogowych, wodnokanalizacyjnych, edukacyjnych, energetycznych i społecznych.- Dzisiaj odbieram czek na 2 miliony zł, na budowę nowego przedszkola w Niwiskach. W naszej miejscowości jest maleńkie przedszkole na 24 osoby, ale miejscowość się rozrasta i mamy chcą powrócić na rynek pracy – opowiedziała zadowolona ze wsparcia Iwona Księżopolska, wójt gminy Mokobody.

Dotychczas w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, od 2021r. Mazowsze otrzymało około 7 mld zł na inwestycje lokalne.

टिप्पणियां


bottom of page