top of page

Wyższe opłaty za odholowanie autaPodczas LXX sesji Rady Miasta (8 września 2022r.) warszawscy radni zdecydowali o zwiększeniu w przyszłym roku opłat za odholowanie pojazdu i jego parkowanie na miejskim parkingu strzeżonym. Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest wzrost kosztów transportu ponoszonych przez Zarząd Dróg Miejskich i Straż Miejską oraz waloryzacja płac pracowników, odpowiedzialnych za wspomniane czynności.


Od 1 stycznia przyszłego roku usunięcie roweru, motoroweru czy hulajnogi będzie się wiązało z kosztem 144zł (+ 16zł). Wywiezienie nieprawidłowo zaparkowanego motocyklu będzie obłożone kosztem 281zł (+30zł). W przypadku samochodów osobowych będzie to opłata w wymiarze 606zł (+54zł), zaś samochodu ciężarowego 757zł (+80zł). Natomiast koszt przechowywania pojazdu na parkingu miejskim wyniesie 52zł za jedną dobę.


Miasto, przyjmując szacunkową liczbę 20 000 dyspozycji usunięć pojazdów rocznie, spodziewa się łącznych wpływów do budżetu z tego tytułu na poziomie 6 milionów zł w 2023r.

Comentarios


bottom of page