top of page
  • OK

Wymiana nawierzchni na Placu Bankowym w ten weekend. Utrudnienia w komunikacji!

W najbliższy weekend drogowcy wymienią nawierzchnię po wschodniej stronie placu Bankowego. W tym czasie kierowcy pojadą w obu kierunkach jezdnią przed budynkiem Ratusza. Podróżujący z centrum nie będą mogli skręcić w aleję „Solidarności”. Autobusy pojadą objazdami.


Wymianę nawierzchni na placu Bankowym poprzedziły roboty brukarskie i regulacja krawężników. Teraz przyszła pora na ułożenie nowego asfaltu. Ten etap prac rozpocznie się w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 4:00 i potrwa do godziny 4:00 w poniedziałek, 21 sierpnia.


Objazdy

Podczas weekendu wschodnia część placu Bankowego, znajdująca się obok Błękitnego Wieżowca, będzie nieprzejezdna. Zwykle kierowcy korzystają z niej, aby dojechać do alei „Solidarności”. Ruch będzie przekierowany w stronę Ratusza. Osoby jadące z centrum będą miały dostęp do jednego pasa – najpierw tego dla autobusów, a potem jednego z pasów w przeciwnym kierunku. Na skrzyżowaniu z ulicami Senatorską i Elektoralną możliwy będzie skręt w obie strony, ale przez aleję „Solidarności” można będzie jechać tylko prosto. Kierujący się w stronę mostu Śląsko-Dąbrowskiego i Pragi powinni skorzystać z objazdu przez Senatorską i Nowy Przejazd. Jeśli ktoś chce dojechać do alei Jana Pawła II, powinien jechać ulicą Andersa i skręcić w Nowolipki.


Plac Bankowy. Foto: ZDM Warszawa

Z kolei od strony ulicy Andersa na placu Bankowym będzie o jeden pas mniej, ale zachowana zostanie możliwość skrętu w Senatorską i Elektoralną. Jeden pas mniej do skrętu na plac będą mieli także jadący aleją „Solidarności” – od strony mostu Śląsko-Dąbrowskiego.


Nieczynne przejścia

Nieczynne będą przejścia dla pieszych: po północnej stronie placu, czyli przy wyjściu ze stacji metra Ratusz-Arsenał oraz na wysokości pomnika Juliusza Słowackiego. Piesi będą musieli skorzystać z sąsiednich pasów – przez ulicę Andersa oraz przy skrzyżowaniu z Senatorską.


Autobusy na objazdach

W weekend autobusy linii: 171, 222, 520, N11, N13, N16, N21, N42, N61, N63 będą kursowały objazdami przebiegającymi ulicami:


171, N42 – tylko w kierunku Chomiczówki, Os. Górczewska: Marszałkowska, Królewska, Grzybowska, aleja Jana Pawła II, aleja „Solidarności” i dalej swoją trasą;

222 – w kierunku Bielańskiej: plac Bankowy, Andersa, Metro Ratusz-Arsenał 02; w kierunku Spartańskiej: Metro Ratusz-Arsenał 01, Andersa, plac Bankowy, Senatorska, Wierzbowa i dalej swoją trasą;

520 – w kierunku placu Bankowego: plac Bankowy, Andersa, Metro Ratusz-Arsenał 02; w kierunku Marysina autobusy będą odjeżdżały z przystanku Pl. Bankowy 01;

N11, N16, N21, N61, N71 – tylko w kierunku Os. Derby, PKP Zacisze-Wilno, Starej Miłosnej, Marek, Woli Grzybowskiej: Marszałkowska, Senatorska, Nowy Przejazd, aleja „Solidarności” i dalej swoimi trasami;

N13, N63 – tylko w kierunku Nowodworów i Chotomowa: Plater, Świętokrzyska, aleja Jana Pawła II i dalej swoimi trasami.


W tym czasie nie będą funkcjonowały przystanki Bielańska 01 oraz Pl. Bankowy 02, 04. Uruchomiony zostanie przystanek zastępczy Pl. Bankowy 52 dla linii nocnych N11, N16, N21, N61 i N71, na ulicy Senatorskiej za skrzyżowaniem z Marszałkowską.

Comments


bottom of page