top of page
  • Zdjęcie autoraOSA

Wystartował sezon promów turystycznych na Wiśle

1 maja 2023r. wystartował kolejny sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Na ulice stolicy wyjechały zabytkowe tramwaje i autobusy, jednak na tym atrakcje się nie kończą – trzy promy będą przez najbliższe miesiące przeprawiać warszawiaków i przyjezdnych gości przez Wisłę. Kursy będą bezpłatne.

O trzech warszawskich promach i ich trasach poinformował Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego:

- Słonka, który łączy Cypel Czerniakowski i Saską Kępę, Pliszka pływający wzdłuż mostu Poniatowskiego między nabrzeżem a plażą przy Stadionie Narodowym i Wilga łącząca Podzamcze na wysokości Parku Fontann z plażą przy zoo.

Promy Pliszka i Słonka zabierają 2,1 a Wilga 40 pasażerów oraz rowery. Promy będą kursowały w dni wolne: od 1 maja do 24 września oraz 2 maja i 9 czerwca. W wakacje, od 1 lipca do 31 sierpnia, przeprawy działają codziennie.

Natomiast pasjonaci dalszych wypraw rzecznych mogą skorzystać również z wyprawy statkiem „Zefir” - z przystani na Żeraniu, kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński, aż do Serocka. „Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Na pokładzie jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. W Serocku przewidziano czas na odpoczynek na lądzie (ok. 2 h), a następnie powrót do Warszawy. Podróż rozpoczyna się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Statek do Serocka pływa od 1 maja do 24 września w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 9 czerwca. Bilety można nabyć online a pełna oferta 15 sezonu Warszawskich Linii Turystycznych jest dostępna pod poniższym adresem: https://www.wtp.waw.pl/warszawskie-linie-turystyczne/.Comments


bottom of page