top of page

Z dziećmi w Warszawie. Polana w Lipkowie.

Zaktualizowano: 29 mar 2023

Piękny las w parku narodowym. Ogromna zielona polana, otulona wijącym się pomiędzy leśnymi drzewami strumieniem. Mnóstwo atrakcji dla dzieci: plac zabaw oraz edukacyjne gry. Wszystko to czeka na wszystkich lubiących spędzać czas na łonie natury na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie - kilkanaście minut od Warszawy.
W ostatni weekend wybraliśmy się do Lipkowa. Początek wiosny i sprzyjająca aura to idealny czas, aby oderwać się od miejskiego zgiełku i wybrać si w ciekawe turystycznie i krajobrazowo miejsca. Jednym z takich miejsc, idealnym dla osób z dziećmi jest Polana Rekreacyjna w Lipkowie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Do polany dojechać można samochodem (jest duży parking), ale również komunikacją miejską – w pobliżu stacji metra Bemowo należy przesiąść się do autobusu 714 i wysiąść na przystanku „Przy Parku”. Przy wjeździe znajduje się również wybudowany w końcówce XVIII wieku kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Rocha.


Na miejscu czeka na nas ogromna leśna polana, na której znajdują się drewniane altany i miejsca do rozpalania ognisk i grillowania. Jedna z altan jest bardzo duża i pozwala na wspólny wyjazd większych grup. Ciekawie zaplanowany jest również plac zabaw dla dzieci, który poza klasycznymi atrakcjami oferuje edukacyjne gry, których celem jest pokazanie dzieciom jak dbać o środowisko. Dla fanów sportu przygotowane są boiska do siatkówki. Z Polany startują liczne ścieżki po Kampinoskim Parku Narodowym m.in. ścieżka edukacyjna „Do Lipkowskiej Wody”. Uroku polanie dodają skupiska głazów narzutowych, po których dzieci mogą się wspinać.


Obok polany płynie strumień – Lipkowska woda. Powalone drzewa również zapewniają dzieciom wiele atrakcji – przechodzenie na drugą stronę strumienia, budowanie tam na wodzie.


Polana jest miejscem wyjątkowo zadbanym z uwagi na objęcie jej monitoringiem, toalety, liczne kosze do segregacji śmieci oraz oświetlenie. To zapewnia poczucie bezpieczeństwa komfortu korzystającym.


Jeżeli szukacie miejsca na wiosenne weekendowe wypady z dziećmi na łono natury, zdecydowanie rekomendujemy Polanę Rekreacyjną w Lipkowie.

bottom of page