top of page

Zlot caravaningowy w Szydłowcu


14 sierpnia w ramach "Zlotu Caravaningowego 2023" do Szydłowca przyjechali fani podróżowania pojazdami kempingowymi. Obecnie nad zalewem stacjonuje aż 70 załóg.


Pierwszy klub, który można nazwać caravaningowym powstał w 1907 roku w Wielkiej Brytanii - wówczas nie istniały jeszcze kampery, ale za „mobilne domy” uważano konne wozy mieszkalne - mini obiekty przypominające cygańskie tabory. Polska oficjalna grupa powstała po latach 70 przy Automobiliklubie Warszawskim.


Kim jest caravaningowiec? To (w skrócie) osoba, która podróżuje kamperem, bądź stacjonuje w przyczepie kampingowej. Jak się okazuje dla fanów tej formy turystyki tego typu podróż nie musi być jedynie okazjonalna – może być wieloletnią przygodą i stylem życia. Niektórzy nie potrafią się „pożegnać” z caravaningową wolnością i stacjonują na łonie natury tak długo, jak się da.


Szydłowiec już po raz drugi zorganizował złot camperów. 14 sierpnia powitano turystów i zorganizowano integracyjną zabawę pod gwiazdami. Następnego dnia uczestnicy CamperTeam wzięli udział w uroczystościach z okazji 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego.


16 sierpnia uczestnicy zlotu mieli okazję odwiedzić rezerwat "Skałki" pod Niekłaniem, a kolejnego dnia - zwiedzić Szydłowiec. Wycieczki zostały "okraszone" wieczornymi koncertami.


Organizatorami wydarzenia są: Gmina Szydłowiec, Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek, Cafe Jazz Festival oraz Camper Team.

Comments


bottom of page