top of page

Żoliborz i Bielany – spełnione obietnice?

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Żoliborza i Bielan po upływie 4 lat rządów Rafała Trzaskowskiego w mieście podsumowali zakres zrealizowanych obietnic w tych dwóch dzielnicach. Konferencja samorządowców odbyła się w miejscu nieprzypadkowym – w tzw. Serku Bielańskim, czyli trójkącie przestrzeni między ulicami Żeromskiego, Marymoncką i Sacharowa.

Niestety od 5 lat władze miasta nie dokonały aktualizacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zatem potencjał miejsca nie może zostać wykorzystany. Politycy KO obiecywali uczynienie ze wskazanego obszaru centrum kultury i atrakcyjny punkt wypoczynku.


- Rafał Trzaskowski w 2018 roku te inwestycje obiecał w pierwszym punkcie, że to jest inicjatywa, którą chciałby wspierać - powiedział Stefan Kulesza, radny Bielan z klubu PiS.


Lista niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego w przypadku Bielan jest znacznie dłuższa.


- Mieliśmy obiecane przedłużenie ulicy Broniewskiego, budowę trzech nowych stacji metra czy rozbudowy żłobków i szkół – wyliczał na konferencji Tomasz Herbich, radny m.st. Warszawy, członek klubu PiS.


Wyliczenie obejmujące Żoliborz nie wygląda bardziej optymistycznie. Budowa drugiej krytej pływalni, lepsze połączenie komunikacyjne dzielnicy z centrum (m.in. tramwaj z centrum na Powązkowską) czy zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla mieszkańców.’


- Nie podjęto żadnych działań zmierzających do budowy miejsc parkingowych - powiedział Grzegorz Hlebowicz, radny Żoliborza, członek Prawa i Sprawiedliwości.


Kacper Pietrusiński, radny Warszawy z klubu Koalicji Obywatelskiej, przyznaje co prawda, iż wskazane problemy wciąż istnieją, ale dodaje, że z kilkunastu obietnic dla wskazanych dzielnic z kampanii 2018r. udało się ekipie Rafała Trzaskowskiego „sporo zrealizować”.


Szansą weryfikacji składanych obietnic z rzeczywistymi zmianami zachodzącymi w stolicy będą z pewnością wybory samorządowe zaplanowane na kwiecień 2024r.

bottom of page