top of page
  • OK

Ruszyły zapisy na 33. Bieg Niepodległości. Skorzystaj z niższych cen.

W środę ruszyły zapisy na kultowy Bieg Niepodległości w Warszawie! 11 listopada o 11.11 biegacze – tradycyjnie w białych lub czerwonych koszulkach – uczczą Święto Niepodległości.


11 listopada odbędzie się finałowy bieg w ramach cyklu Warszawskiej Triady Biegowej pod nazwą „Zabiegaj o Pamięć”, a mianowicie 33. Bieg Niepodległości. Wcześniejsze wydarzenia to Bieg Konstytucji 3 maja i Bieg Powstania.


Można się jeszcze zapisać na bieg dla osób dorosłych na dystansie 10 km, spacer z kijkami o długości 6,5 km oraz bieg dla młodszych uczestników w wieku 10-14 lat, który ma 1918 metrów. Co ciekawe, w okresie sierpień-wrzesień będzie możliwość zapisania się na wersję "wirtualną" tego biegu!


Listopadowe zawody stanowią tradycyjne i symboliczne zakończenie sezonu biegowego. Trasa, dobrze znana uczestnikom, rozpoczyna się i kończy przy Al. Jana Pawła II, w okolicach ul. Stawki, a punkt zwrotny znajduje się przy ul. Rakowieckiej.


Charakterystycznym elementem biegu jest obecność biało-czerwonej flagi na linii startu. Uczestnicy, ubrani w koszulki w narodowych barwach, ustawiają się w dwóch rzędach, tworząc żywą wstęgę w kolorach Polski. Towarzyszy im postać „marszałka Piłsudskiego” w klasycznym samochodzie oraz grupy rekonstrukcyjne w mundurach z 1918 roku. Przed rozpoczęciem biegu wszyscy razem śpiewają „Mazurek Dąbrowskiego”.


Bieg Niepodległości. Foto. Mariusz Cieszewski

W 2022 r. do mety dotarło 9,1 tys. osób – i był to największy bieg w Polsce po pandemii koronawirusa. Jednak w 2019 r., w ostatniej edycji przed pandemią, w zawodach startowało aż 17,7 tys. biegaczek i biegaczy.


Opłata startowa dla tysiąca pierwszych osób zapisujących się na bieg główny wynosi 70 PLN. Każdy uczestnik ma możliwość dodania do swojego pakietu koszulki technicznej w kwocie 39 PLN. Wzory koszulek zostaną opublikowane na stronie internetowej biegu już niebawem.


Bieg drugi rok wspólnie organizują Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”. Fundacja organizuje flagowe biegi w stolicy – m.in. Maraton Warszawski i Półmaraton Warszawski. W tym roku obchodzi 20-lecie powstania.


Zapisy na Bieg Niepodległości odbywają się na stronie internetowej: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/


Więcej informacji na stronie Biegu Niepodległości: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

bottom of page